Prečo vám vypadávajú vlasy ?Nachádzate svoje vlasy na oblečení , pri upratovaní alebo v odtoku vašej sprchy ?Tieto pramene vlasov  vás pravdepodobne prinútil spýtať sa: Prečo vypadávajú moje vlasy?

Upokojte sa. Štúdie tvrdia, že ženy môžu stratiť až 100 prameňov denne, čo môže v sprchovom odtoku zvýšiť až na alarmujúcu úroveň, najmä ak mate medzi umyvanim dlhšie odstupy (áno, množstvo narastá!). Toto číslo však nezohľadňuje stratu vlasov po lamaní alebo vlasové pramene, ktoré vidíte bez koreňa či bežnej nehody s
intenzívnym kefovaním alebo príliš tesným copom.

Takže … Prečo vypadávajú moje vlasy?

1. Acute telogen effluvium

Lekársky termín pre náhle zrýchlenie procesu uvoľňovania vlasov, stav je zvyčajne spôsobený náhlym
stresom v tele, ako je chudnutie, chemoterapia alebo pôrod, alebo užívanie určitých liekov. Vlasy
zvyčajne prechádzajú fázami svojej životnosti – rastovou, odpočinkovou a telogénnou
(uvoľňovacou) fázou – a krátko po týchto stresujúcich zažitkoch sa môžu vlasy rýchlo presunúť do
fázy uvoľňovania. To môže mať za následok stratu zhlukov vlasov súčasne, čo môže byť nepríjemné a
skutočne veľmi alarmujúce. Môžeme vám pomôcť vyhnúť sa úzkosti, prechod na jemnejšie lieky a v
prípade tehotenstva, stačí počkať, kým sa rovnováha vášho tela opäť stabilizuje .Prírodná kozmetika Activhair spray podporuje rast vlasov, je proti vypadávaniu vlasov ,pôsobí ako vlasové hnojivo. Zelený čaj, ženšen, zinok,lopúch.

activhair-spray

2. Iné choroby

Prečo vám vypadávajú vlasy ?Hypotyreóza a lupus sú len niektoré z chorôb, o ktorých sa uvádza, že spôsobujú stratu a krehkosť
vlasov. Poraďte sa so svojím lekárom, aby ste vylúčili akékoľvek systémové a autoimunitné stavy,
ktoré môžu mať za následok jeden z  príznakov straty vlasov . Čierny šampón babky Agafy – proti lupinám.

babicka-agafa-cierny-bylinny-sampon--proti-lupinam prečo vam vypadávajú vlasy

3. Gény

Nič vás nemôže ochrániť pred tým, čo máte v tvojej DNA. To však neznamená, že vám nezostanú žiadne možnosti, ak pochádzate z rodiny, ktorá mala problémy s genetickou plešatosťou alebo androgénnou alopéciou. Naplánujte si vyšetrenie u svojho lekára a opýtajte sa, či môžete otestovať, či vaše folikuly „miniaturizovali“ (zvyčajne sa to robi Vianočné prianie pre starých rodičov prostredníctvom biopsie), čo môže pomôcť určiť, či sú vaše vlasy skutočne riedšie .Floresan – Hrejivá maska na vlasy sa používa ako teplý obklad určený na intenzívne ošetrenie oslabených vlasových korienkov a na posilnenie a aktiváciu rastu vlasov.

Rastliny do tieňa – 11 interiérových rastlín do tieňa

floresan maska na vlasy prečo vam vypadávajú vlasy

Tiež si prečítajte : Strata vlasov? Jedzte týchto 9 potravín, aby ste zabránili vypadávaniu vlasov

4. Podráždenie pokožky hlavy prečo vám vypadávajú vlasy

Vyrážkovita pokožka hlavy a silné reakcie alebo alergica na vlasové produkty a dokonca aj odfarbenie
vlasov môžu u niektorých ľudí spôsobiť vypadávanie vlasov. Pred aplikáciou akýchkoľvek chemikálií
na pokožku hlavy vždy použite náplasť, aby ste predišli podráždeniu – pokožka hlavy je koniec
koncov pleťou a môže byť citlivá na určité produkty. Šampón na časté použtie z dielne Dr. Nona je dokonalý pomocník v starostlivosti o vlasy: mastné vlasy aj suché vlasy. Prírodná kozmetika vlasy nezaťažuje navyše ich očistí a vyživí.

ocean dr nona

5. Výživové nedostatky prečo vám vypadávajú vlasy

Aj diéta pri náhlom výskyte môže spustiť akútne telogénový výtok, chronický nedostatok základných vitamínov a živín môže tiež spôsobiť vyššiu ako obvyklú hladinu vylučovania,vypadávanie . Nedostatok vitamínu D, zinku alebo železa je tiež spojený s vypadávaním vlasov. Zdravé stravovanie a doplnenie vyváženej stravy podporujúce rast vlasov, ako je biotín (vitamín H) a kokosový olej, sa považuje za prospešné.Keratin Duolife je výživový doplnok na báze keratínu a rastlinných výťažkov. Keratin na vlasy podporuje rast vlasov, je proti vypadávaniu vlasov – zdravé a krásne vlasy.

duolife keratin prečo vam vypadávajú vlasy

6. Lámanie prečo vám vypadávajú vlasy

Padanie vlasov v dôsledku lámania má viac spoločné so zvykmi ako génmi, a preto je dobrá správa že to môžete mat pod vašou kontrolou. Umývanie, časté tepelné úpravy a násilné zaobchádzanie s vašimi prameňmi môžu spôsobiť lámanie , najmä v prameňoch, ktorých kutikuly už boli ohrozené chemickými procesmi, ako je farbenie. Vyskúšajte umývanie počas voľných dní, použite tepelný ochranný prostriedok pred každým fénovaním do sucha alebo pri použití horúcej žehličky a keď sú vlasy mokré, zvlášť jemne rozmotávajte pramene. Týždenný oddychový stav môže tiež pomôcť spevniť pramene a zlepšiť ich úroveň hydratácie. Antioxidačné vlasové sérum Natural -Je ideálnym prostriedkom prevencie lámavosti vlasov.

antioxidacne-vlasove-serum-natural prečo vam vypadávajú vlasy