Ako často si umývať vlasy? Odborníci tvrdia, že neexistuje jedna odpoveď na to, ako často by si ľudia umývať vlasy. Pre priemerného človeka sú každé 2 až 3 dni bez umývania vlasov spravidla v poriadku. Najčastejšími znakmi že je čas použiť šampón sú viditeľne mastné vlasy, vlasová pokožka hlavy svrbí alebo sa odlupuje kvôli nečistotám.

Niektorí ľudia so suchými alebo kučeravými vlasmi si môžu vlasy umývať oveľa menej často ako iný. Ak sú vaše vlasy upravené keratínovou úpravou alebo ak máte upravené vlasy, možno budete chcieť umývať viac ako raz týždenne, pretože to môže vaše vlasy ešte viac zdôrazniť .

Je zlé umývať si vlasy každý deň?

Nadmerné umývanie, najmä drsnými šampónmi, môže poškodiť vlasy a viesť k ich vypadávaniu, najmä v kombinácii s chemickými ošetreniami alebo účesmi, ako sú pevné copy , ktoré sa ťahajú za korene.

Množstvo potu , ktorú produkujete, závisí od vášho veku, genetiky, pohlavia a prostredia. Rovné, tenké vlasy sa musia umývať častejšie ako kučeravé alebo vlnité vlasy. Ľudia s pevne kučeravými alebo textúrovanými vlasmi by si mali vlasy umývať najviac raz týždenne alebo každý druhý týždeň.

Ako správne umyť vlasy

ako často si umyvať vlasy

Existujú rôzne spôsoby, ako si umyť vlasy v závislosti od typu vlasov. Nižšie uvádzame päť rôznych typov.

1. Tenké, jemné vlasy

Jemné vlasy sa môžu cítiť príliš zaťažené veľkou mastnotou Aby ste sa uistili, že vaše jemné vlasy stále vyzerajú čo najlepšie, umyte si vlasy každý deň až každý druhý deň. Umytím šampónom Natura siberica Flora získate maximálny objem z jemných vlasov. Tento šampón sa nám páči najmä preto, že dodáva vlasom objemu bez veľkého úsilia.

Natura siberica Flora Šampón pre tenké vlasy bez objemu

2. Rovné, silné vlasy Ako často si umývať vlasy

Rovnejšie textúry vlasov majú tendenciu vyzerať mastne, pretože olej sa môže ľahko pohybovať po vlasoch dole. Hrubé, rovné vlasy sa odporúčajú umývať každý druhý alebo tretí deň. Umývajte si vlasy systémom, ktorý pomáha zvlhčovať a dodáva lesk bez váženia, ako je napríklad šampón Natura siberica pre mastné vlasy. Certifikovaný prírodný šampón s hydrolátom z arktickej maliny vlasy intenzívne čistí a posilňuje. Zanecháva dlhotrvajúci pocit sviežosti. Arktická malina je bohatá na vitamíny В2 a С. Organický hydrolát z arktickej maliny je nenahraditeľný pri starostlivosti o mastné vlasy, pretože podporuje prirodzenú rovnováhu pokožky hlavy a prispieva k tomu, aby si vlasy dlho uchovali sviežosť a ľahkosť. Borovica zakrpatená obsahuje aminokyseliny, ktoré majú schopnosť obnovovať štruktúru vlasu. Výťažok z borovice vlasy tonizuje a spevňuje, dodáva im prirodzený objem a ľahkosť.

Vianočné prianie pre starých rodičov

Natura siberica Šampón pre mastné vlasy

3. Vlnité vlasy

Vlnité vlasy sú zvyčajne trochu suchšie ako rovné vlasy. Dobrým pravidlom pre vlnité vlasy je použitie šampónu , ktorý vylepšuje vašu prirodzenú textúru a zároveň dodáva trochu vlhkosti, aby sa vlasy nevysušovali .Páči sa nám hydratácia, ktorú dostávame zo šampónu Urtekram Šampón Aloe vera – suché vlasy BIO .Odporúčajú sa umývať raz týždenne maximálne dva krát.

Urtekram Šampón Aloe vera - suché vlasy BIO

4. Kučeravé vlasy Ako často si umývať vlasy

Kučeravé vlasy sú najsuchšie zo všetkých rôznych typov vlasov. Olej z vlasovej pokožky nemôže vďaka svojim špirálovitým účinkom stekať  nadol a končeky sú suchšie ako u rovnejších typov vlasov. V závislosti od toho, aké kučeravé sú vaše vlasy, možno nebudete musieť vlasy úplne šampónovať. Vlnité až kučeravé vlasy by ste si mali umývať každý tretí deň , pri hustejších kučerách stačí raz týždenne. Medzi šampóny na kučeravými vlasmi môžete zaradiť aj Urtekram Šampón levanduľa BIO ktorý umýva vlasy a čistí pokožku hlavy ,regeneruje a vyživuje vlasy, intenzívne hydratuje, dodáva lesk a objem , prevonia vlasy jemnou vôňou,neobsahuje silikóny ani sulfáty.

Tiež si prečítajte : Koľko Vlasov Stratíme Denne? Tu Je To, Čo By Ste Mali Vedieť.

Urtekram Šampón levanduľa BIO
5. Poškodené vlasy Ako často si umývať vlasy

Poškodené vlasy by sa mali umývať čo najmenej , vlasy sa samé zregenerujú , možno im pomôcť hydratačnými prostriedkami ako napríklad Natura siberica Alladale Regeneračný šampón  a kondicionermi .

Natura siberica Alladale Regeneračný šampón Ako často si umývať vlasy?

Čo sa stane, ak si neumývate vlasy Ako často si umývať vlasy

Pes do bytu : 15 najlepších plemien do bytu

Čím dlhšie sú rozostupy medzi umývaním si vlasov , tým viac nečistôt a olejov sa nahromadí na vašej pokožke hlavy. Ak je to váš prípad odporúčame suchý šampón ktorý môže nasiaknuť prebytočný olej a zároveň zvýšiť objem vlasov.

Natura siberica Flora siberica Šampón pre poškodené vlasy Úplná obnova 

Šampón „Úplná obnova“ pre poškodené vlasy hlboko vyživuje a obnovuje vlasy, vracia im jemnosť a pružnosť. Vlasy získavajú nádherný lesk od korienkov až po samé končeky. Sibírsky ženšen je unikátny prírodný zdroj vitamínov A, B, C, organických kyselín a olejov, ktoré hlboko vyživujú a obnovujú silu a zdravie vlasov.Ako často si umývať vlasy? Natura siberica Flora siberica Šampón pre poškodené vlasy Úplná obnova