Je pot nebezpečný pre vlasy ?Všetci máme radi, keď sa poriadne zapotíme v posilňovni. Je to znak tvrdej práce a potenciálneho progresu. Po tréningu je jednoduché a najmä lákavé použiť len suchý šampón alebo si vlasy nechať voľne uschnúť. Možno sa dokonca snažíte čo najviac vyhýbať umývaniu vlasov aby ste ich udržali zdravé, ale ako pôsobí pot na vlasy? Ohrozuje ich? Čítajte ďalej aby ste sa dozvedeli, prečo je možno dobré umyť si vlasy po tvrdom tréningu:

Ako pot ohrozuje vlasy?

Zľavy na wellness, zdravie a krásu

Prečo je pot nebezpečný pre vaše vlasy?

Ako prvé je dôležité aby sme u vás nevyvolali paniku z potu a strach z potenia po zvyšok vášho života. Pot je prirodzený a mali by sme ho prijať taký aký je.

Pes do bytu : 15 najlepších plemien do bytu

Čo by ste mali o pote vedieť je, že veľmi vysušuje, keďže sa skladá primárne z vody a soli. Kvôli tejto nebezpečnej kombinácii, ak sa pokožka hlavy príliš zapotí a necháte ju voľne uschnúť, môže sa vysušiť. Suchá pokožka môže viesť k strate vlasov pretože sucho zabraňuje rastu vlasov. Soľ obsiahnutá v pote môže spôsobiť rast suchých vlasov bez farby a lesku.

Pot nie je obrovský risk a nemali by ste sa mu vyhýbať. Teraz keď viete, že je potenciálne škodlivý keď ho necháte uschnúť, sú tu spôsoby ako sa vyhnúť škodám!

Spôsoby ako predísť hrozbám z potu

Suchý šampón KLORANE SHAMP. SEC SÉBOR. à l’Ortie BRUNS 

klorane-shamp.-sec-sebor.-a-l-ortie-bruns-zlava


Veľa ľudí si myslí, že použitím suchého šampónu po tréningu vyrieši akúkoľvek dilemu, ale žiaľ, nie je to tak. Pokožka hlavy a vlasy sa vysušia akonáhle pot zaschne. Skúste použiť suchý šampón pred tréningom, namiesto po, pre vytvorenie bariéry.

Tiež si prečítajte : 6 receptov na výrobu domacích vlasových kondicionérov pre každý typ vlasov

Duo jemného šampónu a kondicionéru Head&Shoulders

head-shoulders-sampon-2v1 Je pot nebezpečný pre vlasy


Rozumieme, že sa snažíte umývať si vlasy čo najmenej, čo môže byť náročné najmä ak navštevujete posilňovňu často. Odporúčame umývanie vlasov po cvičení, aby ste sa zbavili potu. Používajte jemný šampón a kondicionér aby ste vlasy neoberali o ich prirodzené oleje.

Čistiaci kondicionér

Nanogen  Kondicionér pre mužov                                                            Nanogen Kondicionér pre ženy

nanogen-sampon-a-kondicioner-5v1-pre-muzov Je pot nebezpečný pre vlasy

nanogen-kondicioner-pre-zeny Je pot nebezpečný pre vlasy

Ak rýchle a jemné umytie neudrží vaše vlasy v najlepšej kondícii, skúste čistiaci kondicionér raz týždenne. Takýto kvalitný kondicionér odstráni nečistoty a hydratuje vlasy.