Popôrodná strata vlasov: Ako sa s tým vysporiadať

Popôrodná strata vlasov .Mnoho mamičiek a budúcich mamičiek sa modlí a dúfa, že preskočia celú túto popôrodnú stratu vlasov. Niektoré by zašli až do extrémov, aby sa tomu úplne vyhli a iné majú šťastie, že to vôbec nezažili. Vieme, že zmieriť sa s popôrodnou stratou a vypadávaním vlasov nie je ľahké. Je ťažké nepanikáriť pri pohľade na pramene vlasov (ktoré nie sú na vašej hlave), najmä ak neviete, kedy sa to skončí alebo ako sa s tým zmieriť. V tomto článku sme vysvetlili príčiny straty vlasov po pôrode, ako tomu predchádzať a ako to liečiť po narodení dieťaťa.

Ako liečiť a predchádzať vypadávaniu vlasov po pôrode

Príčiny popôrodnej straty vlasov

Počas tehotenstva vaše hormóny predlžujú fázu anagénu – ktorá je známa aj ako „fáza rastu“ – ktorá trvá približne 2 až 7 rokov a určuje celkovú dĺžku vašich vlasov. Keďže tehotenstvo predlžuje fázu anagénu, vlasy, ktoré by mali prejsť do fázy katagénu sú zadržané . Stručne povedané, namiesto straty priemerného množstva 100 prameňov za deň sa na vašich vlasoch drží krásna anagénna fáza, čo je vlastne dôvod prečo niektoré ženy zažívajú hrubnutie vlasov počas tehotenstva. Znie to krásne, však? Po pôrode prechádzajú vlasy z anagénnej fázy priamo do telogénovej fázy, ktorej dôsledkom je značné vypadávanie. Plynulejší prechod by mohol zabezpečiť Twinstec 911+ cibuľový šampón proti vypadávaniu vlasov.

Popôrodná strata vlasov

Popôrodnástrata vlasov môže trvať až rok, čo znie veľmi stresujúco na to, aby ste sa s tým psychicky vyrovnali. Našťastie existujú spôsoby, ako zabrániť nesmiernym obetiam a ako sa zbaviť tohto problému. Predchádzanie popôrodnému vypadávaniu vlasov Prevencia je vždy lepšia ako liečba, však? Ale ako sa dá predísť popôrodnému vypadávaniu vlasov? Aj keď musíte brať na vedomie, že je to čisto hormonálne, zabrániť tomu bez toho, aby ste sa museli vysporiadať s tým najhorším, môže byť jednoduchšie, ako si myslíte.

Rastliny do tieňa 

Po prvé by ste sa mohli vyhnúť tomu, aby ste svoje vlasy nosili v tesných účesoch, ktoré môžu vytvárať napätie na vašej pokožke a po druhé, na podporu rastu vlasov môžete použiť aj vitamíny. Doplnky ako sú napríklad zinok, vitamín E a biotín môžu pomôcť udržať zdravý rast vlasov ako je napr. Biopharma – Norsk Kollagen  ale ako vždy pred použitím lieku odporúčame poradu so svojím lekárom.

morsky-kolagen-na-pitie

Rast vlasov po pôrode Popôrodná strata vlasov

Po príchode vášho krásneho dieťaťa sa môže vyskytnúť popôrodná strata vlasov. Ako sme už spomínali, môže to trvať až 1 rok. Aby ste podporili správne rast vašich vlasov doprajte si vždy, keď je to možné dostatočný odpočinok, zdravo sa stravujte a vo svojej wellness rutine používajte výživové doplnky, aby ste zabránili ďalšiemu vypadávaniu. Mali by ste vyskúšať masáže hlavy, ktoré zmierňujú stres, ktorý je tiež vinníkom vypadávania vlasov. Balíček pre kojace mamičky

kojace  Popôrodná strata vlasov

Popôrodné účesy Popôrodná strata vlasov

Udržujte svoje vlasy rozpustené a ľahko spracované. Ak ste momentálne zaneprázdnené s vašim novým
prírastkom, bude to fungovať vo váš prospech. Snažte sa nečesať príliš často a vyhýbajte sa chemickým
ošetreniam, pretože toto môže vaše vlasy ešte viac poškodiť. Voľné účesy  majú naozaj ľahký postup a od čerstvej rodičky si každý deň vyžadujú malú alebo žiadnu námahu. Nehovoriac o tom, že deti milujú ťahanie vlasov, však? Tieto účesy sú urobené mimo tváre a nebudú centrom pozornosti vášho dieťaťa.

Strata vlasov? Jedzte týchto 9 potravín, aby ste zabránili vypadávaniu vlasov

JODIS KONCENTRÁT výživový doplnok pre tehotné a dojčiace ženy.

prispieva:

– k správnej kognitívnej funkcii,

– k správnemu fungovaniu nervového systé­mu,

– k udržaniu zdravej pokožky a vlasov

– k správnej tvorbe hormónov štítnej žľazy a k správnemu fungo­vaniu štítnej žľazy.

jodis