Príčiny straty vlasov u mužov .Čo by každý muž mal vedieť o strate vlasov.

Strata vlasov je niečo, čomu asi budete musieť čeliť neskôr počas života. V niektorých prípadoch je strata vlasov zjavná viac u mužov ako u žien. Môže byť spôsobená rôznymi faktormi od genetiky po prostredie, stres a samozrejme starnutie. Tak ako frustrujúci môže byť tento problém, je tiež dôležité zistiť, čo ho zapríčiňuje, aby ste si lepšie uvedomili čo sa deje, následne sa s tým vysporiadali a nakoniec našli riešenie.

 

Zľavy na wellness, zdravie a krásu

6 hlavných príčin straty vlasov u mužov

1. Mužské plešatenie

2 z 3 mužov postihne mužské plešatenie pred 60-tym rokom života. Môže začať skoro, okolo 20-teho roku. Môžete použiť rôzne prípravky pre starostlivosť o vlasy na spomalenie procesu, avšak plešatenie môže byť nekontrolovateľné ak je geneticky dané. Mužské plešatenie je jednou z hlavných príčin straty vlasov kvôli kombinácii génov a mužských hormónov. Pri plešatení línia vlasov ustupuje a tvorí líniu v tvare písmena M.Renovix – pre krásne a zdravé vlasy .Príčiny straty vlasov u mužov.

renovix Príčiny straty vlasov u mužov

2. Fajčenie

Možno cítite, že by ste mali prestať fajčiť. Nech už si to uvedomujete alebo nie, fajčiarske návyky môžu urýchliť genetický faktor spojený s plešatením. Fajčenie môže spôsobiť predčasné starnutie pričom plešatenie je jedným z výsledkov. Fajčenie ma negatívny dopad na cirkuláciu, čo môže brániť toku krvi do vlasových folikulov. Keď toto nastane, normálny cyklus vlasu a jeho straty je narušený a vlasy rednú a nakoniec vypadnú.

 

zavislosti-jak-je-prekonat

Autori knihy Závislosti – jak je prekonat vám pomôžu vystúpiť zo začarovaného kruhu závislostí. Formou kurzu, plného názorných príkladov, sa naučíte pracovať na sebe, ale tiež pomáhať blízkym ľuďom, ktorí sa dostali do náročnej životnej situácie.

Prestanete sa rozčuľovať, urážať sa, závidieť alebo žiarliť; zbavíte sa zlosti, strachu a ďalších negatívnych emócií.

Získate mnoho užitočných rád, ako sa vymaniť z najrôznejších závislostí (vrátane tých hlavných, akými sú alkohol, fajčenie a drogy) a vytvoriť harmonické rodinné vzťahy (pričom sa dozviete napríklad aj to, že muž a žena majú rozdielne duchovné úlohy).

 

Sineľnikovova metóda je založená v prvom rade na pochopení skutočných, hlbších príčin problému aj zodpovedajúcich vzorcov správania, a v druhom rade na komunikácii so svojím podvedomím, čo vám pomôže „preprogramovať sa“.

Táto kniha je pre každého, kto sa chce stať pánom svojho života!

3. Príliš utiahnuté účesy

Vrkoče alebo ten mužský cop, ktorý tak máte radi, môžu viesť k strate vlasov. Keď sú vlasy zviazané vzadu, postupom času sa môžu objaviť nejaké plešaté miesta . Zatiaľ, čo váš účes vypadá štýlovo a uhladene, zahráva sa nepekne s vašimi vlasovými folikulmi, pričom spôsobuje, že niektoré vlasy sa lámu alebo vyťahujú s korienkami.

Tiež si prečítajte : Plešatenie a ako mu čeliť , Vypadávanie vlasov u mužov

4. Zlá hygiena

Zaužívanie dobrej starostlivosti o vlasy je základ. Veľmi zlá hygiena môže spôsobiť poškodenia ako je napr. pásový opar, ktorý môže zasiahnuť pokožku hlavy a následne spôsobiť stratu vlasov. Uistite sa, že si hlavu umývate dostatočne na to, aby ste zmyli akékoľvek nečistoty z pokožky. Ak si všimnete zvláštne zmeny pokožky hlavy, nediagnostikujte sa sami. Ale vždy, vyhľadajte lekársku pomoc.URIAGE DS HAIR Šampón na každodenné použitie. Kung fu filmy.

uriage-ds-hair-soft-balancing-shampoo

5. Stres

Všetci vieme, že stres je nanič. Stresové hormóny ako je kortizol zabraňujú zdravému vývinu vlasového folikulu, čím môže byť vlas nútený  predčasne vypadnúť. Na trhu sa nachádzajú rôzne doplnky stravy, ktoré pomáhajú zmierňovať efekty stresu na rast vlasov, čo spolu dokopy so zdravším životným štýlom, môže zlepšiť kondíciu vlasov.Ozonicon  + antistresová loptička (zadarmo).

ozonicon

6. Zlá strava

Určite ste počuli staré, známe „Si to, čo zješ.“ Zlé stravovacie návyky dokážu viesť k strate vlasov. Keď telo nemá dostatok minerálov a živín, ktoré sú nevyhnutné pre celkové zdravie, rast a hustota vlasov môžu trpieť. Ak vám vlasy vypadávajú kvôli zlej strave, skúste ju upraviť a stravovať sa čo najzdravšie.

 

Dr.Max ReviHair

dr.max-revihair Príčiny straty vlasov u mužov

ReviHair® je unikátna kombinácia vysokého obsahu aminokyselín (L-cysteín, L-metionín, L-tyrozín), extraktu z prasličky roľnej (Equisetum arvense L.) a komplexu vitamínov a minerálov.

Praslička roľná prispieva k udržaniu zdravej pokožky, nechtov a vlasov a k ich optimálnej mineralizácii. Je jedným z najbohatších rastlinných zdrojov kremíka.

Vitamín D sa zúčastňuje na procese delenia buniek a vitamín A zohráva úlohu v procese špecializácie buniek.

Sofokles – Antigona

Zinok, meď a vitamíny B a E chránia bunky pred oxidačným stresom.

Vitamíny B a biotín prispievajú k udržaniu zdravej pokožky a slizníc. Biotín a zinok prispievajú k udržaniu zdravých vlasov, zinok aj k udržaniu zdravých nechtov.

Meď prispieva k udržaniu zdravých spojivových tkanív a k zdravej pigmentácii vlasov a pokožky.