Starostlivosť o vlasy .Zimná sezóna je synonymom obdobia sucha, a preto zimná starostlivosť o vlasy nie je taká ľahká. Nedostatok vlhkosti a nerovnováha teplôt – studená vonkajšia a teplá vnútri – spôsobujú, že naše vlasy sú suché, krehké a nezvládnuteľné.

Rozčesávanie suchých vlasov je tiež veľmi ťažkopádne a vedie k vypadávaniu vlasov, čo ďalej znižuje objem vašich vlasov. Zimi prinášajú sezónu večierkov a pre naše peňaženky a prísne časové plány je ťažké zvládnuť návštevu kaderníka vždy pred večierkom, ale aj pre naše vlasy, ktoré nesú chemické výrobky a akútne teplo. Vybavenie ako sušičky a žehličky navyše zvyšujú suchosť a zhoršujú stav vlasov. Ale starosti nie! Tu je niekoľko skvelých zimných prípravkov na starostlivosť o vlasy, ktoré vám pomôžu zbaviť sa tejto zimy doma.
Tieto jednoduché tipy vám pomôžu odolať tvrdým zimám a dodajú vám krásne a zvládnuteľné vlasy.

1. Použite vlažnú vodu na vlasy – starostlivosť o vlasy

Na umývanie vlasov používajte mierne teplú vodu, ani príliš horúcu, ani príliš chladnu. Pomáha to uzavrieť kutikuly vlasových prameňov a utesniť vlhkosť. Uzavreté kutikuly zabraňujú prenikaniu nečistôt a tiež chránia pokožku hlavy pred znečistením.

BIO Planete Olej kokosový

BIO Planete Olej kokosový starostlivosť o vlasy

2. Vyvarujte sa sušiču vlasov – starostlivosť o vlasy

Na sušenie vlasov nepoužívajte fén. Intenzívne teplo zo sušiča vlasov absorbuje vlhkosť z vašich vlasových kutikúl, výsledkom čoho sú suché a matné vlasy. Časté a dlhotrvajúce používanie sušiča vlasov môže spôsobiť, že vaše vlasy budú tiež suché a krehké. Preto sa vyhýbajte používaniu umelého tepla na sušenie vlasov a nechajte ich prirodzene schnúť. Ako vidia psy – ktoré farby vidí pes ?

Natura siberica MEN Energizujúci šampón na vlasy a telo – neskrotnosť tigra

Natura siberica MEN Energizujúci šampón na vlasy a telo - neskrotnosť tigra starostlivosť o vlasy

3. Banánová a avokádová maska – starostlivosť o vlasy

Pripravte si jeden zrelý banán a dve avokáda. Naneste túto masku na pokožku hlavy po dobu 20-30 minút a potom ju umyte jemným šampónom. Táto maska na vlasy dodá vašim vlasom elasticitu a vlhkosť a pomôže pri vyhladzovaní vlasových prameňov.

Natura siberica Flora Maska na vlasy – Sýta farba a lesk vlasov 200 ml

Natura siberica Flora Maska na vlasy - Sýta farba a lesk 200 ml starostlivosť o vlasy

4. Ryžové, mliečne a medové pasty

Ryžové mlieko a medová pasta sú najúčinnejším prostriedkom všetkých dôb. Všetko, čo musíte urobiť, je namočiť ryžu do vody asi 15 minút a potom ju zmiešať s mliekom a medom na vytvorenie pasty. Naneste ju na vlasy po dobu 15 až 20 minút a potom ich opláchnite vlažnou vodou. Dodá vašim vlasom objem a posilní korene.Najväčší dinosaurus na svete.

Rastliny do tieňa – 11 interiérových rastlín do tieňa

Natura siberica Kondicionér pre suché vlasy Objem a hydratácia

Natura siberica Kondicionér pre suché vlasy Objem a hydratácia

5. Vaječný žĺtok

Vaječný žĺtok je jedným z najlepších domácich prostriedkov na spravovanie krehkých vlasov. Všetko, čo musíte urobiť, je skombinovať dva žĺtky a aplikovať ich na pokožku hlavy a rozdeliť ich na 20-30 minút a potom ich umyť. Táto maska vám dodá lesklé hydratované vlasy.

6. Pravidelné mazanie

Tiež si prečítajte : Žehička na vlasy : Podľa čoho si vybrať

Mastenie vlasov je stará, ale účinná metóda boja proti krepateniu v chladných mesiacoch. Zmiešajte ricínový a kokosový olej a masírujte ho na pokožke hlavy. Upokojuje pokožku hlavy a zvyšuje krvný obeh. Navyše je celkom účinný pri liečení lupín, čo je jednou z príčin sucha.