Trendy Vlasy 2024. V roku 2024 nastávajú v svete vlasových trendov zaujímavé zmeny, ktoré odrážajú túžbu ľudí po vyjadrení osobného štýlu a individuality. Tendencie v účesoch siahajú od odvážnych experimentov až po jemné inovácie v konturovaní vlasov, ktoré umožňujú vytvárať lichotivé tvary prispôsobené jedinečným rysom každého jedinca. Tento personalizovaný prístup k strihom a štýlingu je kľúčom k vytváraniu trendov, ktoré vydržia a budú populárne na vzestupe už od konca roku 2023.

Trendy Vlasy 2024

Trendy Vlasy 2024

 

Súčasne s individualizáciou sa v roku 2024 vo vlasových trendoch objavuje aj návrat k prírodnosti a akcentovaniu prirodzených textúr vlasov. Trendy sú dosť odvážne, aby odzrkadľovali osobnosť, no zároveň udržiavajú istú formu univerzálnosti, vďaka ktorej sú dostupné pre široké spektrum žien. Rozmanitosť strihov, farieb a úprav vlasov odzrkadľuje moderný prístup, ktorý je často inšpirovaný minulými dekádami, avšak s pridaným moderným touchom. Ofiny, ako napríklad súčasťou mnohých účesov, poukazujú na to, ako tradičné prvky môžu byť prepracované do nových trendov a stať sa znovu populárnymi.

Okrem strihov sú na vzestupe aj rôzne doplnky, ktoré dodávajú účesom originálnu a štýlovú dimenziu. Čelenky, ktoré zažívajú svoj veľký návrat, sú príkladom praktického doplnku, ktorý môže zdôrazniť krásu nielen krátkych strihov. Tieto elementy sú svedectvom toho, že trendy vlasov na rok 2024 nie sú len o strihu a farbe, ale tiež o celkovom spôsobe, akým ľudia chcú vyjadriť a zdôrazniť svoj osobný štýl a estetické cítenie.

Súčasné strihy a účesy

Súčasné strihy a účesy

 

Rok 2024 prinesie v oblasti účesov širokú škálu trendov, ktoré hovoria o odvahe a inováciách. Zvlášť populárne sú rozmanité variácie bob strihov a dlhé vrstvené účesy, ktoré odrážajú osobnosť a štýl jednotlivca.

Asymetrické bob strihy

Asymetrické bob strihy sú v kurze pre svoju univerzálnosť a moderný vzhľad. Výbrat si možno:

 • Strih do A: Dlhšie pramene vpredu a kratšie vzadu vytvárajú dynamický a svieži dojem.
 • Chin-length bob: Končiaci pri brade, tento strih zdôrazní línie tváre a pôsobí elegantne.

Dlhé vrstvené účesy

Dlhé vrstvené účesy sa tešia obľube pre ich schopnosť pridávať objem a pohyb. Charakterizuje ich:

 • Viac vrstiev: Rôzne dĺžky vrstiev vytvárajú bohatý objem a textúru.
 • Plynulosť prechodov: Jemné prechody medzi vrstvami zabezpečia prirodzený look.

Silueta dlhých vrstvených strihov dokáže byť mäkká alebo více definovaná, podľa preferencií klienta.

Farby a odlesky vlasov – Trendy Vlasy 2024

Farby a odlesky vlasov - Trendy Vlasy 2024

 

Trendy vlasov pre rok 2024 odhaľujú prednosť v odvážnych a zároveň prirodzených farbách. Detailné prevedenie farby a odlesky zohrávajú kľúčovú úlohu v individualizácii účesov a vyzdvihujú prirodzené črty nositeľa.

Prirodzené ryšavé tóny

Ryšavá, ako farba roka, preniká do mnohých štýlov, od jemných pieskových až po výrazné medené odtiene. Prirodzenosť týchto odtieňov je zvýraznená subtilnými prechodmi, ktoré dodávajú vlasom hĺbku a rozmer. Najmä priťahujú pozornosť techniky ako balayage či ombre, ktoré umožňujú plynulý prechod od tmavších korienkov k svetlejším končekom.

Jemné pastelové odtiene

Pastelové odtiene ostávajú na prednej línii vĺn módy aj v roku 2024. Vlasové kreácie v odtieňoch svetlo ružovej, lavendule či bledomodrej pôsobia nežne a romanticky. Odtiene ako baby pink a peachy rose sa stávajú obľúbenými medzi ženami, ktoré preferujú subtílny, ale originálny vzhľad. Dôležitou úlohou je aj kvalitná údržba, ktorá si vyžaduje pravidelné používanie farbu ochraňujúcich šampónov a kondicionérov.

Styling a doplnky

Styling a doplnky

 

Styling krátkych a polodlhých vlasov v roku 2024 nekončí pri strihu a farbe. Doplnky sú kľúčové pre dotvorenie moderného vzhľadu a umožňujú jednoduchú zmenu štýlu podľa aktuálnej príležitosti.

Čelenky a stuhy vlasov

Čelenky sa v roku 2024 tešia obrovskej obľube, a to hlavne kvôli ich schopnosti pridať sofistikovaný nádych ku každému účesu. Stuhy vlasov ponúkajú ešte flexibilnejšie možnosti, ktoré sa hodí kombinovať nielen s volnými vlasmi, ale aj s rôznymi upnutými účesmi. Tu sú konkrétne spôsoby, ako využiť čelenky a stuhy:

 • Čelenky: Zvoľte minimalistickejší dizajn pre pracovné stretnutia a bohatšie zdobené čelenky pre večerné udalosti.
 • Stuhy vlasov: Zapletanie stuh do vrkočov alebo ich uväzovanie okolo gumičiek pri vysokých alebo nízkych copoch dodáva rozmanitosť bežným účesom.

Elegantné mašle a barrettes

Mašle a spony sú nepostrádateľnými doplnkami pre ženy, ktoré preferujú klasiku s moderným závanom. Mašle, či už ako súčasť čeleniek alebo samostatne, môžu byť hlavným prvkom, ktorý upúta pozornosť. Spony a barrettes slúžia nielen praktickej funkcii, ale aj výtvarnému účelu. Tu sú niektoré tipy, ktoré by ste mali zvážiť:

 • Mašle: Veľké saténové mašle sú ideálnou voľbou pre elegantné večerné vystúpenia, zatiaľčo malé mašličky oživia denný účes.
 • Barrettes: Metálové alebo zdobené kamienkami, pomáhajú fixovať vlasový styling a zároveň dodávajú finálny lesk.

Ostrihanie ofiny – Trendy Vlasy 2024

Ostrihanie ofiny - Trendy Vlasy 2024

 

V roku 2024 si ofiny zachovávajú svoje postavenie v popredí účesových trendov. Prednosť majú najmä štýly, ktoré dokážu zvýrazniť rysy tváre a pridať účesu na osobitosti. Ako dlho sa varí kukurica

Birkin ofina

Birkin ofina, inšpirovaná ikonickým štýlom Jane Birkin, sa vyznačuje svojou neformálnosťou a schopnosťou doplňovať prirodzený vzhľad. Charakteristické pre ňu sú:

 • Mierne nesymetrický strih
 • Jednoduchosť kombinovaná s eleganciou

Birkin ofina sa hodí takmer k akémukoľvek tvaru tváre a typu vlasov, čo ju robí univerzálnym výberom.

Stranové ofiny

Stranové ofiny predstavujú flexibilnú variantu, ktorá ponúka jemné rámčekovanie tváre a skvelo sa prispôsobí rôznym štýlom:

 • Stranové ofiny môžu byť dlhé alebo krátke
 • Plynulé zlievanie do zvyšku účesu

Táto variácia ofín je obľúbená pre svoju schopnosť zakryť určité nedostatky tváre a zároveň poskytuje možnosť ľahkého stylingu podľa aktuálnej nálady alebo príležitosti.

Vplyv osobnosti na trendy

Vplyv osobnosti na trendy

 

V roku 2024 osobnosti verejného života silne ovplyvňujú trendy v účesoch, najmä vďaka ich výraznému vplyvu na sociálne siete a v médiách.

Inšpirácia Taylor Swift

Taylor Swift je známa svojím charakteristickým štýlom, ktorý často definuje trendové účesy sezóny. K jej najnovším prístupom patrí zdôraznenie prirodzenosti a sofistikovanosti s prvkami retro chicu. Jej nedávne experimentovanie so stredne dlhými vlnami s ofinou môže byť pre mnohých žien inšpiráciou, ktorá prináša svieži a ženský vzhľad s nádychom elegancie.

Influencerky a ikony štýlu

Influencerky a ikony štýlu ako Emma Chamberlain či Zendaya majú v roku 2024 stále nemalý podiel na formovaní trendov. Zendayina preferencia pre dlhé, rovné vlasy s prírodným leskom a Emma Chamberlain, známa svojím odvážnym experimentovaním s farbami a strihmi, podčiarkujú rozmanitosť súčasných trendov. Rihanna a Dua Lipa sa, zasa, vyznačujú odvahou a inováciou vo svojich účesoch, čo ich priaznivci často napodobňujú, čím tieto hviezdy štýlu posúvajú hranice toho, čo je považované za trendy.

Módne značky a vlasy – Trendy Vlasy 2024

Módne značky a vlasy - Trendy Vlasy 2024

 

V roku 2024 sú vlasové trendy úzko spojené s módou na módnych prehliadkach, kde módne značky ako Valentino, Burberry či Schiaparelli definovali štýl účesov, ktoré spájajú eleganciu s moderným dizajnom.

Valentino a Alice + Olivia vzory

Valentino prezentoval kolekciu s dôrazom na prirodzenú eleganciu vlasov so zameraním na dlhé, vlnité účesy, ktoré dopĺňajú jemné pastelové a zemité tóny ich odevov. Alice + Olivia zas priniesli hravé prístupy k vlasom, reflektujúce vzory a farby z najnovšej kolekcie. Modely často nosili farebné pramene, ktoré ladia s bohatými vzormi a odvážnymi tlačenými motívmi na ich šatách.

Burberry a Schiaparelli kolekcie

Burberry zostáva verný ikonickej britskej elegancii, pričom v kolekcii pre rok 2024 sa objavujú účesy s prísnymi líniemi a dokonale upraveným vzhľadom. Schiaparelli ide odvážne s experimentálnymi účesmi, kde dominujú nečakané geometrické tvary a objemné textúry, ktoré reflektujú jedinečnú a umelú estetiku značky.

Okrem týchto, ďalšie značky ako Erdem, LaQuan Smith a Richard Quinn tiež vplývali na vlasy s vlastnými kreatívnymi prístupmi, od drsných rebélskych účesov po jemné romantické stylingy, ktoré dopĺňajú ich dizajnérsku víziu pre sezónu.

Prístupy k starostlivosti o vlasy

Prístupy k starostlivosti o vlasy

 

Pri starostlivosti o vlasy v roku 2024 sa kladie dôraz na individualitu a kvalitu. Použitie vhodných olejov a prírodných materiálov prispieva k podpore zdravia vlasov a ich prirodzenej krásy.

Výber správneho oleja na vlasy

Výběr správného oleje pro vlasy závisí na konkrétních potřebách každého jedince. Kokosový olej je oblíbený pro svou schopnost hluboko hydratovat a posilovat vlasy, zatímco argonový olej nabízí luxusný lesk a ochranu před slunečním zářením. Oleje môžu byť nákladné, ale kvalitné prípravky s certifikovaným pôvodom zaručujú, že ich účinok bude stáť za investíciu.

 • Oleje na rôzne typy vlasov:
  • Normálne vlasy: Arganový olej
  • Suché vlasy: Jojobový olej
  • Poškodené vlasy: Makadamiový olej
  • Tenké vlasy: Hroznový olej

Trendy prírodných materiálov

Prírodné materiály ako bambus sa stávajú stále viac populárnymi v oblasti starostlivosti o vlasy, ponúkajúc takú tichú luxusnosť, ktorá je šetrná k životnému prostrediu. Produkty z bambusu, ako sú hrebene a kefy, sú nielen udržateľnou voľbou, ale aj šetrné k vláskom a pokožke hlavy. Bambusové tkaniny, používané napríklad v turbane na vlasy, sú mäkké, absorpčné a majú prirodzené antibakteriálne vlastnosti.

Očakávania pre nadchádzajúce roky – Trendy Vlasy 2024

Očakávania pre nadchádzajúce roky - Trendy Vlasy 2024

 

V roku 2024 sa predpokladá, že trend v oblasti účesov bude sledovať individuálny prístup a odvahu v experimentovaní. Očakáva sa, že rôznorodosť vo vlasových trendoch ponúkne niečo pre každého, či už ide o krátke, stredné, alebo dlhé vlasy.

Prístupy k strihom a farbám sa budú aj v roku 2024 riadiť osobným štýlom a typom vlasov. Napríklad:

 • Pixie strihy – ponúknu odvážnym jedincom možnosť odlišiť sa
 • Bob účesy – zvýraznia ženskosť a sú vhodné pre rôzne tvar tváre
 • Prirodzené vlny – zostanú synonymom elegancie

Farby a techniky budú zamerané na harmonizáciu s osobnosťou a celkovým vzhľadom jednotlivca. Očakáva sa rast popularity kontúrovania vlasov tapoušících vyváženosť s tvárovými rysmi.

Populárne Strihy a Štýly

Očakávané Farby

 • Pastelové odtiene – pre nežný a ženský vzhled
 • Výrazné farebné bloky – pre jedinečný a odvážny výraz

V rámci týchto trendov sa zdôrazňuje dôležitosť personalizácie a schopnosti vyjadriť cez svoj účes osobnosť. Vlasy nehrajú len úlohu doplnku, ale stávajú sa stredobodom pozornosti.