Strihy pre vlnité vlasy: Ako si vybrať ten pravý? Vlnité vlasy ponúkajú širokú paletu možností strihov, ktoré zdôrazňujú ich prirodzenú textúru a dodávajú objem. Jedným z populárnych strihov pre dámy s vlnitými vlasmi je lob, známy tiež ako dlhý bob, ktorý siaha približne po kľúčne kosti. Tento univerzálny strih je vhodný pre mnohé typy vlasov a jeho variabilita umožňuje nositeľkám vyjadriť ich osobný štýl.

Strihy pre vlnité vlasy

Strihy pre vlnité vlasy

 

Asymetrický bob sa stáva skvelou voľbou pre ženy, ktoré preferujú kratšie dĺžky a túžia po modernom a sviežom vzhľade. Rôzne varianty tohto strihu umožňujú prispôsobiť účes ľubovoľnému tvaru tváre a štruktúre vlasov. Tieto strihy sú navrhnute tak, aby zosilnili prirodzenú textúru vlasov bez nutnosti nadmerného stylingu.

Pri dlhších vlnitých vlasoch môže byť ideálnou voľbou strih do vrstiev, ktorý podporí prirodzenú vitalitu a pohyb vlasov a uľahčí ich ošetrovanie. Starostlivo navrhnutý strih do vrstiev môže tiež pomôcť rozložiť objem a zabezpečiť tak, aby vlnité vlasy boli krásne definované a zároveň nenáročné na údržbu.

Základy prečesových strihov pre vlnité vlasy

Základy prečesových strihov pre vlnité vlasy

 

Pri tvorbe ideálneho vzhľadu sú vlnité vlasy často vyhľadávané pre ich prirodzený objem a štruktúru. Kľúčové pre ich správny strih je zohľadnenie individuálnej štruktúry lokien a potrieb vlákna.

Výber vhodného strihu pre vlnité vlasy

Pri výbere strihu je dôležité zvážiť, ako vlnité vlasy komplementujú tvar tváre a aký objem si želá zákazník. Niektoré populárne účesy pre vlnité vlasy môžu zahŕňať vrstvené strihy, ktoré zredukujú hustotu a pridajú tvar, ako aj stredne dlhé strihy (tzv. lob alebo dlhý bob), ktoré sú ideálne pre dosiahnutie prirodzeného pohybu a ľahkosti. Stačí len nájsť harmonickú rovnováhu medzi dĺžkou a tvarem, ktorá podčiarkne prirodzenú krásu vlnitých vlasov.

Dôležitosť hydratácie a starostlivosti

Hydratácia hrá zásadnú úlohu v starostlivosti o vlnité vlasy, pretože udržiava ich pružnosť a zabraňuje krepovateniu. Vhodným výberom výživných šampónov, kondicionérov a masek môžu byť vlny živšie, lesklejšie a zároveň lepšie formovateľné. Pravidelná aplikácia hydratačných prípravkov udrží vlasy zdravé a pomôže vyniknúť každému strihu. Nie je zanedbateľné tiež pravidelné zastrihávanie končekov, čím sa predchádza rozštiepeniu a zachováva sa tvar účesu.

Populárne strihy pre vlnité vlasy – Strihy pre vlnité vlasy

Populárne strihy pre vlnité vlasy - Strihy pre vlnité vlasy

 

Vlnité vlasy ponúkajú množstvo možností strihov, ktoré umožňujú vlne prirodzene vyniknúť. Predstavujeme dva konkrétne typy, ktoré sú ideálne pre vlnité vlasy – bob a lob účesy a shag s long bobom.

Bob a lob účesy pre vlnité vlasy

Bob účes je klasický strih, ktorý sa vyznačuje rovnou dĺžkou okolo celej hlavy, zvyčajne v oblasti čeľuste. Lob je len dlhšou verziou bobu, často siahajúci približne na úroveň ramien. Tieto strihy sú vynikajúce pre vlnité vlasy, pretože definujú vlny a pridávajú vlasom objem. Varianty ako asymetrický bob môžu pridať moderný twist a individualitu.

 • Bob:
  • Dĺžka: Pri čeľusti
  • Vhodný pre: Accentuating natural waves
  • Varianty: Klasickejší alebo asymetrický
 • Lob:
  • Dĺžka: Ramená
  • Vhodný pre: Väčší objem a flexibility pri stylingu
  • Varianty: S vrstvami pre viac dynamiky

Shag a long bob – Strihy pre vlnité vlasy

Shag strih je charakteristický vrstvením, čo vytvára textúru a hĺbku. Vybavený s rozstrapateným povrchom a pohyblivými vrstvami, shag je ideálny pre tie, ktoré uprednostňujú bohémsky vzhľad. Long bob, známy tiež ako lob, sa dobre hodí pre vlnité vlasy, poskytujúce viac dĺžky pre hranie sa s rôznymi štýlmi bez potreby veľkej údržby.

 • Shag:
  • Charakteristika: Vrstvenie, textúra
  • Vhodný pre: Bohémsky štýl a nízku údržbu
 • Long Bob (lob):
  • Dĺžka: Od uší po ramená
  • Vhodný pre: Univerzálnosť a jednoduché formovanie vĺn

Úpravy a styling pre vlnité vlasy

Úpravy a styling pre vlnité vlasy

 

Pri úprave a štýlovaní vlnitých vlasov je kľúčové zvoliť techniky, ktoré zvýraznia prirodzenú textúru vlasov a pridajú im rozmer. Voľba ofiny a vrstvenia môže kompletne transformovať vzhľad, zatiaľ čo farbiace techniky ako balayage a melír pridávajú hĺbku a dynamiku.

Techniky balayage a melír

Balayage je technika farbenia vlasov, kde sa farba aplikuje ručne s cieľom vytvoriť prirodzené prechody a vyžarovať slnečný efekt. Pri vlnitých vlasoch balayage zdôrazňuje pohyb a hĺbku vln.

 • Melír, na druhej strane, je presnejšia a tradičnejšia metóda zvýraznenia, pri ktorej sa používajú fólie pre dosiahnutie jemnejších pruhov farby. Ideálny pre vytvorenie kontrastu a jasu aj na vlnitých vlasoch.
Technika Popis Efekt
Balayage Ručné nanášanie farby Prirodzený, slnečný efekt
Melír Zvýraznenie pomocou fólií Jemné, presné pruhy farby

Vrstvenie a ofina pre vlnité vlasy

Vrstvenie vnesie do vlnitých vlasov život a pohyb. Stratégia vrstvenia závisí od dĺžky vlasov a požadovaného výsledku, pomáha však odstrániť nadmerný objem a uľahčuje styling.

 • Ofina môže byť dramatickým prvkem, ktorý definuje tvár, a existuje množstvo štýlov, od tradičných až po curtains bangs (závesový typ ofiny). Curtains bangs sú ideálne pre vlnité vlasy, keďže ich rozdelenie napomáha rozloženiu objemu a rámuje tvár.
Typ Ofiny Popis Vhodné pre
Klasická ofina Rovný strih cez čelo Symetrické tváre
Curtains bangs Dlhšia a jemne rozdelená uprostred Väčšina tvarov tváre

Použitím balayage, melíru, vrstvenia alebo ofiny môže štylista transformovať vzhľad vlnitých vlasov a zabezpečiť, že budú vypadajú sviežo a bez námahy udržateľné.

Účesy pre rôzne dĺžky a typy vlnitých vlasov – Strihy pre vlnité vlasy

Účesy pre rôzne dĺžky a typy vlnitých vlasov - Strihy pre vlnité vlasy

 

Existuje množstvo účesov špeciálne prispôsobených pre vlnité vlasy, ktoré zodpovedajú rôznym dĺžkam aj typom hustoty. Výber správneho strihu môže zdôrazniť prirodzenú krásu vlnitých vlasov bez ohľadu na ich dĺžku alebo hustotu.

Účesy pre krátke a dlhé vlnité vlasy

Krátke vlnité vlasy často excelujú s bob strihom, ktorý podčiarkuje dynamiku vĺn a dodáva objem. Tento účes je flexibilný, pretože môže byť nositeľný ako uhladený alebo s viac pridanými vlnami pre neformálny vzhľad.

 • Dlhé vlnité vlasy naopak poskytujú väčšiu slobodu pre rozličné úpravy v podobe vzdušných vrkočov, drdolov alebo len voľne pustené pre prirodzený a bohémsky vzhľad.

Riešenia pre husté a riedke vlnité vlasy

 • Husté vlnité vlasy:
  • Vrstvené strihy: Vrstvy môžu pomôcť redukovať objem a kontrolu nad hustými vlnami.
  • Dlhé vrstvy: Dlhšie vrstvy zmiernia „pyramídový efekt“, ktorý môže husté vlasy vytvárať.
 • Riedke vlnité vlasy:
  • Textúra a vlny: Účesy, ktoré pridávajú textúru, môžu vytvoriť ilúziu hustoty.
  • Strany skrátené: Kratšie strihy na stranách môžu vytvárať dojem plnších vlasov na vrchu hlavy.

Vplyv osobnosti a trendov celebrity na výber účesu – Strihy pre vlnité vlasy

Vplyv osobnosti a trendov celebrity na výber účesu - Strihy pre vlnité vlasy

 

Výber strihu vlasov je osobným rozhodnutím, ktoré je ovplyvnené typom osobnosti a aktuálnymi trendmi nastolenými celebritami. Osobnosť jedinca a preferencie štýlov, ktoré nastavujú celebrity, hrajú kľúčovú rolu v rozhodovaní o ideálnom strihu pre vlnité vlasy. Tekvica – pestovanie a starostlivosť

Ako zosúladiť strih vlasov s osobnosťou

Výber vhodného účesu by mal odrážať charakter človeka a podčiarknuť jeho osobnosť. Napríklad, odvážna osobnosť môže uprednostniť moderné a výrazné strihy, ktoré vyjadrujú energickosť a sebadôveru. Na druhej strane, niekto s konzervatívnejším prístupom by mohol preferovať klasické a nenápadné strihy, ktoré sú štýlové, avšak diskrétne.

Príklady strihov vlasov podľa typu osobnosti:

 • Odvážna: Asymetrické strihy, výrazné vrstvenie
 • Konzervatívna: Hladké bob strihy, dlhé vrstvené strihy

Inšpirácie účesmi celebrít pre vlnité vlasy – Strihy pre vlnité vlasy

Celebrity často udávajú smer, akým sa uberať pri výbere strihu. Fanúšikovia sa nechávajú inšpirovať ich účesmi, ktoré často odrážajú najnovšie módne trendy. V roku 2024 sú medzi obľúbené strihy pre vlnité vlasy zaradené ofiny á la Jane Birkin alebo vrstvené strihy s volnými vlnami, ktoré umožňujú prejav osobitosti.

Kľúčové účesy inšpirované celebritami pre vlnité vlasy:

 • Ofina à la Jane Birkin: Retro štýl s moderným zápichom
 • Vrstvené strihy: Vytvárajú bohatý objem a prirodzený pohyb

Výber strihu pre vlnité vlasy by mal byť zvážený aj s ohľadom na údržbu a štýlovanie, aby nový účes bol nielen v súlade s osobnosťou a trendmi, ale aj praktický pre každodenné nosenie.