Vypadávanie vlasov sa môže ukázať ako dosť skľučujúce a bolestivé; vďaka zvyšujúcej sa miere znečistenia ovzušia, stresu a zlej kvalite vody. Nielen to, k rednutiu vlasov môže dôjsť v dôsledku rôznych ďalších faktorov, ako je sedavý životný štýl, nedostatok výživy, alergie, hormonálna nerovnováha, zlá starostlivosť o vlasy a genetika. Podľa odborníkov mnohí ľudia čelia problémom súvisiacim s vlasmi, ako sú vypadávanie vlasov a rednutie vlasov. Ale netrápte sa; existujú potraviny, ktoré vám môžu prirodzene pomôcť zvýšiť objem vlasov. A najlepšie na tom je, že sú priamo vo vašej kuchyni.

Domáce prostriedky na zosilnenie vlasov:

1. Aloe Vera Vypadávanie vlasov 

Aloe vera je plná proteolytických enzýmov, o ktorých je známe, že regenerujú odumreté kožné bunky na pokožke hlavy. Pomáha stimulovať rast vlasov zo spiacich vlasových folikulov a zvyšuje ich objem. Pôsobí tiež ako skvelý kondicionér a zanecháva vaše vlasy hladké a lesklé. Podporuje nielen rast vlasov, ale tiež zabraňuje svrbeniu pokožky hlavy a znižuje lupiny. Perorálna konzumácia šťavy z aloe vera pomáha udržiavať hladkú a žiarivú pokožku a podporuje tiež rast vlasov.

aloe vera Vypadávanie vlasov


Ako používať Aloe Vera na zabránenie rednutia vlasov

Kondicionér v spreji Aloe vera

Kondicionér v spreji Aloe vera – Bezoplachový kondicionér s extraktom z červenej repy a mäty efektívne chráni pred poškodením horúcim vzduchom a proti strate farby. Čisté aloe vera hydratuje vlas po celej dĺžke. Vhodný pre všetky typy vlasov. Kondicionér s praktickým použitím.

Tiež čítajte : Vypadajúci vám vlasy ? Ako bojovať proti vypadávaniu vlasov u žien

 • List aloe vera nakrájajte nožom a z jeho listu vytiahnite asi 2 čajové lyžičky gélu aloe vera.
 • Gél rozšľahajte, kým nedosiahnete hladkú konzistenciu.
 • Teraz masírujte gél do pokožky hlavy prstami.
 • Masírujte ho asi 5-7 minút; nechajte ho 15-20 minút.
 • Opláchnite ju teplou vodou.

2. Vajcia Vypadávanie vlasov 

Vajce sa považujú za skvelú pomôcku pre rast a hrúbnutie vlasov. Sú plné základných živín, ako sú proteíny, vitamín B12, železo, zinok a omega-6 mastné kyseliny. Tento domáci liek sa používa na urýchlenie rastu a objemu vlasov.

vajcia Vypadávanie vlasov


Ako používať vajcia, aby sa zabránilo riedeniu vlasov

 • Vezmite misku a pridajte jedno vajíčko spolu s jednou polievkovou lyžicou olivového oleja. Pre túto masku môžete použiť aj kokosový olej.
 • Miešajte, kým nedosiahnete hladkú zmes.
 • Teraz naneste zmes na vlasy a pokožku hlavy, od koreňov po končeky.
 • Nechajte pôsobiť asi 30 minút.
 • Vianočné prianie pre starých rodičov

 • Umyte si vlasy šampónom a studenou vodou. Dbajte na to, aby ste na umývanie vlasov nepoužívali teplú vodu.

Garden tuhý žihľavový šampón s prasličkou

Garden tuhý žihľavový šampón s prasličkou Vypadávanie vlasov

3. Egreš 

Egreš je výživný a má veľa zdraviu prospešných vlastností. Jeho použitie alebo dokonca pitie môže spôsobiť, že vaše vlasy budú silnejšie a zdravšie. Egreš je bohatá na vitamín C, ktorý je podporovaný rôznymi minerálmi, živinami, aminokyselinami a antioxidantmi atď., Ktoré pomáhajú v boji proti všetkým faktorom oslabujúcim vlasy.

egres Vypadávanie vlasov


Ako používať Egreš na zabránenie rednutiu vlasov

 • Do misky pridajte 2 čajové lyžičky Egrešového prášku a limetkovej šťavy a premiešajte obe zložky, až kým nedosiahnete hladkú zmes.
 • Teraz naneste zmes na vlasy a pokožku hlavy, od koreňov po končeky.
 • Nechajte ho, kým sa nevysuší.
 • Umyte ho šampónom a studenou vodou. Po umývaní vlasov môžete použiť aj kondicionér.
 • Rastliny do tieňa – 11 interiérových rastlín do tieňa

Natura siberica Tuva siberica Šampón proti vypadávaniu vlasov

Šampón proti vypadávaniu vlasov na základe divo rastúceho lišajníka pľuzgierka islandského a borovice zakrpatenej dokonale čistí a posilňuje vlasy, dodáva im prirodzenú silu a podporu pre zdravie a rast. Kyselina usňová, obsiahnutá v dutohlávce sobie, má silné baktericídne vlastnosti a chráni vlasy pred škodlivými faktormi prostredia, ako sú zmeny teploty alebo styling pomocou fénu. Borovica zakrpatená je pre vlasy naozajstnou lekárňou: éterické oleje a kyseliny obsiahnuté v rastline dobre stimulujú a vyživujú vlasové folikuly, a tým pomáhajú hĺbkovému čisteniu a rastu krásnych a zdravých vlasov.

Natura siberica Tuva siberica Šampón proti vypadávaniu vlasov Vypadávanie vlasov

Či už ich budete jesť, piť alebo ich jednoducho aplikovať, tieto potraviny dokážu pre vaše vlasy urobiť zázraky a výsledky sa dajú vidieť rýchlo.