5 vecí, ktoré musíte vedieť o mužskom plešatení .Pozrime sa na príčiny, symptómy a príznaky mužského plešatenia a straty vlasov :

Plešatenie u mužov môže byť spôsobené rovnako genetikou ako aj vekom. Aby sme pochopili ako a prečo sa strata vlasov a plešatenie u mužov vyskytujú, musíme sa ponoriť do biológie, ktorá je za vypadávaním vlasov a pochopiť tak ako prebieha životný cyklus vlasu a ako sa vysporiadať so stratou vlasov od A po Z.Šampón proti vypadávaniu vlasov pre mužov aj ženy. Vhodný na každodenné používanie.

la-roche-posay-kerium-anti-chute-sampon musíte vedieť o mužskom plešatení

1. Aké príčiny spôsobujú plešatenie?

5 vecí, ktoré musíte vedieť o mužskom plešatení ? Strata vlasov, rednutie a plešatenie sú viditeľne spôsobené zmenami v prirodzenom cykle rastu vlasu. Aby ste toto pochopili, musíte najskôr poznať 4 fázy rastu a vypadávania vlasov. CAPILARTE Posilňujúci šampón proti vypadávaniu vlasov spôsobenému rôznymi príčinami je odporúčaný na každodenné používanie pre ľudí s geneticky slabými, tenkými vlasmi alebo s vlasmi s tendenciou k vypadávaniu.

psy do bytu

Tiež si prečítaj : Plešatenie a ako mu čeliť , Vypadávanie vlasov u mužov

dermedic-capilarte-posilnujuci-sampon-proti-vypadavaniu-vlasov musíte vedieť o mužskom plešatení

2. Cyklus vlasu: Prehľad

Prvá fáza = anagénna – trvá od 2 do 6 rokov a určuje dĺžku vlasu
Druhá fáza = katagénna – trvá približne 10 dní až 2 týždne. V tomto štádiu sa vlasový folikul zmenší a oddelí sa od dermálnej papily.
Tretia fáza – telogénna – trvá približne 3 mesiace. 10 – 15 % vlasov sa nachádza v tejto fáze, a zatiaľ čo, tieto vlasy oddychujú, nové vlasy začínajú rásť.
Štvrtá fáza – exogénna – je súčasťou telogénnej fázy, kedy vypadne približne 50 – 150 vlasov denne. Po exogénnej fáze sa folikul vracia späť do fázy anagénnej a nový vlas tak začne rásť.

Prediť vypadávaniu vlasov zvýšením starostlivosti o ne .Renovix – pre krásne a zdravé vlasy. Renovix je komplexný výživový doplnok. Aktívne látky pomáhajú komplexne sa starať o vaše vlasy, podporujú ich rast a prispievajú k udržaniu krásnych a zdravých vlasov.

renovix musíte vedieť o mužskom plešatení

Mužské plešatenie je spôsobené skrátením tohto cyklu (najmä v anagénnej fáze). Zakaždým, čo vlasový folikul prejde cyklom, zmenšuje svoju veľkosť, čím produkuje tenšie vlákna. „Nakoniec sa z terminálneho vlasu stane vellus ( tzv. páperie) s takmer žiadnym pigmentom. Vlas napokon prestane rásť úplne.

Hlavný mechanizmus, ktorý sa skrýva za plešatením je vyvolávaný testosterónom. Testosterón je metabolizovaný do dihydrotestosterónu (DHT), ak sa vylučuje príliš veľa dihydrotestosterónu, anagénna fáza sa skracuje každým cyklom a nakoniec muž plešatie.“ Preklad: je to genetická porucha prirodzeného cyklu vlasu, ktorá spôsobuje stratu vlasov u mužov.

3. Aké sú rané príznaky plešatenie?

Nadmerné vypadávanie vlasov môže byť jedným znakom, že prirodzený cyklus vlasu sa mení. „Normálne vypadávanie vlasov je okolo 50 – 150 vlasov denne. Avšak, videli sme ľudí, ktorým vypadlo 600 vlasov denne a nemali problém s plešatením, čo znamená, že množstvo vypadnutých vlasov denne sa bude líšiť u každého jedinca.
Inými príznakmi plešatenia alebo trvalej straty vlasov môžu byť viditeľne ustupujúca línia vlasov vpredu, vzadu a po bokoch hlavy alebo viditeľné miesta chýbajúcich vlasov. Väčšina mužov sa stretáva najskôr s plešatením v prednej časti a na vrchu hlavy, najmä v oblasti temena. Ale pri každom plešatení sa tento vzorec môže líšiť od človeka k človeku.

Zľavy na wellness, zdravie a krásu

4. Ako zastaviť mužské plešatenie

Plešatenie u mužov a strata vlasov sú určené najmä génmi. „Proces ukončenia vlasového folikulu je spätý s genetickým naprogramovaním.“ Je kľúčové si zapamätať, že strata vlasov u mužov môže byť taktiež vyvolaná chorobou alebo určitými liečbami ako je chemoterapia, takže ak sa obávate straty vlasov alebo hocijakého problému s pokožkou hlavy, poproste o pomoc odborníka. Eucerin DermoCapillaire – revitalizačný šampón na spevnenie vlasových korienkov a obmedzenie vypadávania vlasov.

eucerin-dermocapillaire-sampon

5. Ako sa vysporiadať so stratou vlasov

Nech už ste zažili rýchlu stratu vlasov alebo si len začínate všímať malé zmeny v hustote vlasov, naučte sa nosiť riedke vlasy alebo skoro plešinu so štýlom. Ak ste neprikladali príliš veľkú váhu účesu, ale teraz sa snažíte zakryť rednutie vlasov, uistite sa, že máte k dispozícii najlepšie produkty a techniky ako na to.
Menej vlasov nemusí hneď znamenať menej zodpovednosti voči starostlivosti o vlasy. Je stále dôležité aby ste si pokožku hlavy umývali podľa potreby a starali sa o svoje vlasy ako zvyčajne.Vlasové hnojivo– výživový doplnok s obsahom aminokyselín (methionín a cystín), methylsulfonylmethanu, vitamínov skupiny B (kyselinu pantoténovú, biotín) a minerálov (kremík a zinok).

vlasove-hnojivo musíte vedieť o mužskom plešatení