6 receptov na výrobu domacích vlasových kondicionérov .Kondicionér je proces, ktorý pomáha udržiavať vaše vlasy hydratované, takže sú hladké, jemné a bez lupín. Avšak zaťaženie vašich vlasov chemickými kondicionérmi môže byť z dlhodobého hľadiska nezdravé.

Suché, vlnité a drsné vlasy si vyžadujú náležitú starostlivosť; čo zahŕňa ich naolejovanie, šampónovanie a kondicionovanie, kým nie sú v poriadku. Používanie dobrého kondicionéra je prioritou pre ľudí, ktorí majú nekontrolovateľné krepovatenie, nepotrebnú textúru a rozštiepené končeky. Kondicionér je proces, ktorý pomáha udržiavať vaše vlasy hydratované, takže sú hladké, jemné a bez krepov. Čo ak vám povieme, že existujú prírodné zložky, ktoré fungujú ako úžasné kondicionéry?


Tu sú niektoré z najlepších prírodných vlasových kondicionérov, ktoré si môžete doma vyrobiť.6 receptov na výrobu domacích vlasových kondicionérov :

1. Kondicionér na ocot a vajcia – výrobu domacích vlasových kondicionérov

vajce na vlasy 6 receptov na výrobu domacích vlasových kondicionérov

Aby ste si tento vlasový kondicionér vyrobili, musíte mať po svojom boku vajcia, olivový olej, med, ocot a citrónovú šťavu. Vyšľahajte dve-tri vajcia a pridajte do nich lyžicu octu a dve čajové lyžičky citrónovej šťavy. Dobre premiešajte. Pridajte asi jednu a pol čajovej lyžičky olivového oleja a jednu lyžicu medu. Dobre to rozmixujte v mixéri a pripravte hustú kašu. Naneste pastu na končeky vlasov a nechajte ju pôsobiť asi 10-15 minút, potom ju opláchnite vodou.

Vianočné prianie pre starých rodičov

Symeons Balsamic ocot s medom

Symeons Balsamic ocot s medom

Vajce funguje ako účinný kondicionér a dodáva vašim vlasom lesk. Olivový olej je úžasný elixír na posilnenie vašich vlasov. Med pomáha udržiavať vaše vlasy hydratované a ocot je zodpovedný za liečbu vypadávania vlasov. Môžete ich teda používať pravidelne, aby boli vaše vlasy oveľa silnejšie a zdravšie.

2. Banánová maska na vlasy

banany 6 receptov na výrobu domacích vlasových kondicionérov


Vezmite si jeden banán, tri lyžice medu, tri lyžice mlieka, tri lyžice olivového oleja a vajíčko. Všetky tieto ingrediencie dobre premiešajte a pripravte pastu. Naneste pastu na vlasy a nechajte ich pôsobiť 15-30 minút a potom ich umyte.


Banán je jedným z najlepších vlasových kondicionérov, ktoré sú prospešné pre ich poškodenie a robí s ľuďmi s drsnými a strapatými vlasmi zázraky.

3. Kokosový olej a medový kondicionér – výrobu domacích vlasových kondicionérov

kokosovy olej 6 receptov na výrobu domacích vlasových kondicionérov

Vezmite jednu lyžicu kokosového oleja, jednu lyžicu medu, jednu lyžicu citrónovej šťavy, dve lyžice tvarohu a jednu lyžicu ružovej vody. Všetky dobre zmiešajte a naneste na vlasy umyté šampónom. Nechajte to asi 10-15 minút a opláchnite tečúcou vodou.

Lifefood Panenský kokosový olej BIO 1000 ml

100% prírodný kokosový olej s univerzálnym použitím sa stane oporou pre vaše zdravie.

100% prírodný kokosový olej s univerzálnym použitím sa stane oporou pre vaše zdravie.

Kokosový olej pomáha nielen vašim vlasom stať sa hladkými a jemnými, ale pomáha aj pri tom, aby vaše vlasy rástli dlhšie a hustejšie. Esenciálne minerály a mastné kyseliny v kokosovom oleji dobre vyživujú pokožku hlavy.

Čítajte tiež Žehička na vlasy : Podľa čoho si vybrať

4. Kondicionér z jablného octu -výrobu domacích vlasových kondicionérov

jablkový olej 6 receptov na výrobu domacích vlasových kondicionérov

Vezmite do misky dve polievkové lyžice jablčného octu spolu s jednou polievkovou lyžicou medu a dvoma pohármi vody. Všetky suroviny dobre premiešame. Po umytí vlasov šampónom si toto riešenie nalejte na končeky vlasov; nevystavujte ho pokožke hlavy. Už ho ďalej neoplachujte.Tiež si prečítajte

Rastliny do tieňa – 11 interiérových rastlín do tieňa

EMILE Noel Ocot jablčný BIO

EMILE Noel Ocot jablčný BIO

Pridanie vody je nevyhnutným hlavne na zriedenie octu. Kyselina octová v ACV pomáha uhladiť vaše vlasy.

5. Jogurtový kondicionér na vlasy

5.jogurt 6 receptov na výrobu domacích vlasových kondicionérov

Vezmite misku a v nej rozklepnite vajíčko. Pridajte asi šesť lyžíc jogurtu a ingrediencie poriadne premiešajte. Masírujte zmes na vlasy a udržujte ich zakryté. Nechajte ho na vlasoch asi 15-30 minút, kým ho umyjete normálnou vodou.

Natura siberica Copenhagen Vitamínový kondicionér Zmrazené bobule

Kondicionér s vitamínmi je navrhnutý špeciálne pre mastné vlasy, hydratuje a vyživuje vlasy vitamíny, znižuje nadmernú aktivitu mazových žliaz, dáva svieži a zdravý vzhľad.

Kondicionér s vitamínmi je navrhnutý špeciálne pre mastné vlasy, hydratuje a vyživuje vlasy vitamíny, znižuje nadmernú aktivitu mazových žliaz, dáva svieži a zdravý vzhľad.

Jogurt vám príde ako ľahké riešenie; vďaka obsahu bielkovín a kyseline mliečnej, ktorá pomáha vyčistiť vašu pokožku hlavy.

6. Kondicionér na vlasy z aloe vera

6.aloe vera
Vezmite do misky jednu lyžicu citrónovej šťavy a najmenej štyri lyžice gélu z aloe vera a dobre ich premiešajte. Naneste ho na vlasy , umyté šampónom a počkajte päť minút. Opláchnite ich vlažnou vodou.

Dr. Popov Aloe vera gél 500 ml

Aloe Vera gél je šťava z dužiny čerstvých listov rastliny Aloe Vera , ktoré zreli min. 5 rokov. Starostlivý výber listov a ručné lisovanie za studena zaručujú vysoký obsah účinných látok. Aloe vera údajne stimuluje rast vlasov a dodáva im lesk. Pomáha obnoviť rovnováhu pH vlasov.